BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdemes támogatni a Hyundait

2004. március 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovákiai Zsolnán megépülő és 2006 második felétől működő Kia–Hyundai-leányvállalat 2010-ig 9,22 milliárd koronát hoz a szlovák gazdaságnak – közölte Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter. Tárcája számításai szerint a nagyberuházásnak nyújtandó 8,8 milliárd koronás állami támogatás legkésőbb négy éven belül megtérül, bár Rusko szerint az sem kizárt, hogy két éven belül. Rusko azért ilyen optimista, mert az összeg egy része áfa-visszafizetés formájában nagyon gyorsan újra befolyik az államkasszába, ráadásul a hatástanulmány nem számol az alvállalkozóknál keletkező új munkahelyek jótékony hatásával. A 8,8 milliárdból közvetlenül 4-5 milliárd koronát kap a dél-koreai társaság.
– A Kia jelezte, hogy az alkatrészek 70 százalékát szlovákiai gyártóktól szeretné beszerezni, ami több mint 10 ezer új munkahelyet jelent – mondta a gazdasági miniszter. A Kia Motors zsolnai beruházásának értéke 1,1 milliárd dollárra rúg, az alvállalkozók invesztíciói 300 millió dollárt tesznek ki, a későbbiek során évi 300 ezer gépkocsi gyártásával számoló üzem közvetlenül 2800 munkahelyet teremt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet