BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis kiegészül a mohi atomerőmű?

2004. március 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CEZ cseh villamos művek fontolóra venné a magyar-osztrák határ közelében lévő mohi atomerőmű jelenleg konzervált két blokkjának befejezését, ha megnyerné a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek privatizációs tenderét - állítja a Hospodárske Noviny cseh gazdasági napilap. Mohiban jelenleg két blokk üzemel, a másik kettő megépítése révén a CEZ villamos áramot importálhatna Szlovákiából Csehországba. A két blokk már tíz éve csúszó befejezése több tíz milliárd koronás beruházást igényel.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet