A következő kettő-négy évben a CEZ cseh villamossági művek vezető céggé szeretne válni a közép-európai piacon - közölte Martin Roman, a társaság közelmúltban kinevezett új elnöke az Euro című gazdasági hetilapnak adott interjújában. Ennek érdekében a CEZ jelentős akvizíciókat tervez Szlovákiában, Bulgáriában, esetleg Lengyelországban is. Mint mondta, a CEZ számláján ugyan nincsen elegendő összeg, de a hitelfelvétellel nem lesz gond. A CEZ jelenleg a szlovák SE villamos művek privatizációs tenderén indul, emellett az energetikai üzletkötés sikeres folytatásán dolgozik Horvátországgal és Magyarországgal.
