BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiába megy a Hyundai

2004. március 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dél-Korea legnagyobb autógyártója, a Hyundai Motor Group a Financial Times értesülése szerint ma bejelenti, hogy a szlovákiai Zsolnán építi meg európai üzemét. A brit pénzügyi napilap szerint az idén ez lesz Közép-Európa egyik legnagyobb beruházása. Az 1,1 milliárd eurós befektetésért Lengyelország versenyzett a szlovákokkal, s a két ország egymást felülígérve kedvezmények sorát ajánlotta a Hyundainak. A döntés igen kedvezőtlen Lengyelország számára, miközben arra törekszik, hogy autóipari központtá váljon. Ezt a szándékot először két évvel ezelőtt érte komoly csapás, amikor a Toyota és a PSA Peugeot–Citroën Csehországot választotta közös motorgyáruk színhelyéül.
A Hyundai a tervek szerint már ez év második felében megkezdi a beruházást és 2006 végére be is fejezi. A gyár 2007-ben már megkezdi a működését, teljes kapacitása évi 300 ezer személyautó lesz, és a Reuters értesülése szerint Kia márkájú kocsikat fog előállítani. A döntést is a Kia Motors Corp., a Hyundai leányvállalata jelenti be ma a genfi autókiállításon. Tavaly a Hyundai exportjának mintegy harmada irányult Európába, és a cég 2005-re meg kívánja kétszerezni forgalmát a kontinensen. A pozsonyi pénzügyi tárca egyelőre nem volt hajlandó elárulni, hogyan teremtenék elő a beruházás támogatásához szükséges pénzt. A tavaly Nagyszombatban letelepedett francia Peugeot–Citroën autógyár például mintegy 6,5 milliárd korona állami támogatásban részesült, pedig ez az invesztíció a Hyundainál kisebb volumenű.

Barabás János T.
Barabás János T.
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet