BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nestlé nem kápráztatta el a piacot az eredményével

Elmaradt a piac várakozásaitól a Nestlé tavalyi nyeresége és árbevétele. A világ legnagyobb élelmiszer-ipari csoportja idén jobb évet vár a gazdasági helyzet javulása nyomán és reménykedik a dollár erősödésében.

2004. február 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 3 százalékot estek a világ legnagyobb élelmiszer-ipari csoportja, a svájci székhelyű Nestlé részvényei Zürichben tegnap a tavalyi eredmények közzététele után, miután ezek rendre elmaradtak a várakozásoktól. A nettó nyereség 18 százalékkal, 6,21 milliárd frankra csökkent, az elemzők azonban ennél kisebb mértékű visszaesésre, 6,35 milliárdos profitra számítottak (1 euró = 1,573 frank). Az üzemi eredményként számon tartott EBITA csak minimális mértékben nőtt, ugyancsak elmaradva a várakozásoktól. Az árbevétel 1,3 százalékkal csökkent, mivel a svájci frank tavaly szinte az összes fontos valutához képest erősödött, márpedig a cég forgalmának 98 százalékát Svájcon kívül bonyolítja le. Az árfolyamváltozások nélkül számolva 6,3 százalékkal nőtt az árbevétel.
A piac várakozásait főként az táplálta, hogy a tavaly nyári hőhullám megnövelte a keresletet a csoport által gyártott jégkrémek és ásványvizek, elsősorban a Perrier iránt és a befektetők csalódottságát a derűlátó prognózis sem tudta enyhíteni. A csoport idén jobb évre számít, elsősorban az USA jó gazdasági helyete miatt, de Latin-Amerikában és Ázsiában, főként Kínában is javulnak a feltételek – nyilatkozta Peter Brabeck vezérigazgató a Reutersnak. A cég ismét megerősítette, hogy idén az organikus árbevétel 5-6 százalékos emelkedésére számít. Az árfolyam-ingadozások az utóbbi három évben 18 milliárd frankot húztak ki a cég zsebéből – mondta Brabeck, aki ismét erős dollárt szeretne látni.

Gáti Tibor
Gáti Tibor
Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet