BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japán „bevándorlás”

2004. január 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dél-koreai Samsung Electronics a spanyolországi Palau de Plegamansból és az angliai Billinghamből Szlovákiába költözteti át az audiovizuális termékek, továbbá a számítógép-monitorok és a mikrohullámú sütők gyártását. A dél-koreai elektronikai cég a rendkívül gyors technológiai fejlődéssel, az árak csökkenésével és a termelési költségek lefaragásának szükségességével indokolta a döntést. A Galántán már tevékenykedő Samsung a külföldi befektetések előmozdítására létrehozott SARIO állami hivatal szerint további 40 millió euró értékben fektet be Szlovákiában. Az 540 millió koronás beruházással Galántán létrehozott cég monitorokat és színes tévéket gyárt.
A japán Matsushita Electric bejelentette, hogy az év végéig a walesi Cardiffban végleg befejezi a Panasonic márkájú tévékészülékek gyártását. A 600 állást érintő döntés és a termelés áttelepítésének nyertese Csehország lehet - jelezte a BBC, bár a japán elektronikai óriás eddig hivatalosan nem erősítette meg csehországi gyártóbázisának bővítését. A Matsushita 1997-től Plzen ipari zónájában tevékenykedik, ahol Közép-Európa legnagyobb tévékészülék-gyártójaként évi 1,2 millió terméket állít elő, 2001-es forgalma elérte a 12 milliárd koronát. A Matsushita nyugat-csehországi terjeszkedése azonban nem garantált, mivel világszerte csökken az igény a televíziók iránt. A japán társaságnak Plzenben már eddig is 30 hektárnyi területet tartalékoltak, amivel egyelőre nem élt a nagyberuházó. A Matsushita cseh gyárában jelenleg 1800 főt foglalkoztat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet