BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre felkapottabb a pozsonyi reptér

2004. január 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Austrian Airlines (AUA) 2004. május 1-jétől, vagyis Szlovákia európai uniós tagságának első napjától kezdve Pozsonyból napi járatot indít Londonba, Párizsba és Brüsszelbe - jelentette be az osztrák légitársaság, amely az első évben összesen 155 ezer utast szeretne szállítani a pozsonyi járatokon. A Der Standard értesülése szerint egy menettérti jegy a Pozsony-London járatra a reptéri illetékkel együtt csak 70 euró lesz (egy jegy ára a Bécs-London vonalon 110 euró). Josef E. Burger, az AUA értékesítési és marketingigazgatója, akit a szlovák SITA hírügynökség idézett, közölte: az osztrák légitársaság számára Szlovákia az értékesítések terén a második legfontosabb piac. A szakember szerint a szlovák főváros M. R. Stefánik repülőtere hallatlan növekedési potenciállal rendelkezik, ezt igazolja a tavalyi több mint 25 százalékos forgalomnövekedés is (több mint 480 ezer utas, a 2002-es 360 ezer után).
Az AUA érdeklődését jelzi az is, hogy szívesen privatizálná a pozsonyi légikikötőt. A többek között Pozsonyból és Kassáról is induló SkyEurope Airlines fapados légitársaság a szlovák fővárosból nyártól további öt járatot indít, mégpedig Amszterdamba, Rómába, Barcelonába, Palma de Mallorcába és Varsóba - közölte Christian Mandl, a cég vezérigazgatója.

Horniák Balázs
Horniák Balázs
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet