BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja egyes cégeit a Skoda Holding

2003. december 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh Skoda Holding gépgyártó csoport megválik az atomerőművi berendezéseket, hengerdéket, fémmegmunkáló gépeket gyártó cégeitől - közölte Antonín Kolácek, a holdingot 100 százalék erejéig birtokló Appian Group befektetési társaság elnöke. A profiltisztítás keretében végrehajtott eladás összesen hat Skoda-leánycéget érint, együttesen 2500 alkalmazottal. A plzeni Skoda ugyanis a későbbiek során kizárólag az energetikai gépgyártásra és a közlekedési gépgyártásra (troli, villamos, metróvagon, mozdony, turbina) kíván koncentrálni, amely a holding árbevételének mintegy 70 százalékát hozza. A Skoda Holdingot 2003 márciusában 800 millió koronáért megvásároló Appian nem jelezte, mikorra szeretne megválni cégeitől, de Martin Roman, a Skoda Holding másik csúcsvezetője szerint az első Skoda-leány eladására már 2004 elején sor kerül. Öt cég iránt máris akad érdeklődő, közülük leghamarább a hengerdéket előállító Skoda TS kelhet el.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet