A korábbi nyolcról ötre csökkent a privatizáció előtt álló szlovák villamos művek (Slovenské Elektrárne, SE) iránt érdeklődők köre. A hírek szerint a belga Electrabel, az olasz Enel és az osztrák Verbund nem adott be végül szándéklevelet. Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter ugyan nem volt hajlandó megnevezni a versenyben maradt cégeket, de egyéb forrásokból szinte biztosra vehető, hogy köztük van az amerikai AES Corporation, a német E.On, a cseh CEZ és az orosz villamos művek (JEESz). A CEZ és a JEESz kész az egész vállalatot megvenni, azaz az atomerőműveket is. A rövidített listát január végén teszik közzé és a privatizáció várhatóan a jövő év végéig lezajlik, ami az elemzők szerint 12 milliárd koronával (300 millió euró) gazdagíthatja az államkasszát. Az eredeti tender szerint csupán az SE 49 százalékát adják magánkézbe, de Pavol Rusko kijelentette: az úgynevezett nagyprivatizációs törvény módosítása lehetővé teszi, hogy ne csak a cég 49 százalékát, hanem 51, esetleg 66 százalékát értékesítsék.
