A cseh Skoda autógyár lassan, de folyamatosan csökkenti alkalmazottai számát. A Volkswagen-csoporthoz tartozó vállalat 2000-ben még több mint 25 ezer főt foglalkoztatott, jelenleg már csak 23 ezret. Az utóbbi 12 hónap alatt 540 fővel csökkent a létszám, és jövőre további 500 fős leépítést tervez a cégvezetés - írja a Mladá Fronta Dnes. A Mladá Boleslav-i vállalat senkit sem bocsát el, de a távozók helyébe nem vesz fel újakat. A leépítés egyik oka a cseh lap szerint a gépkocsieladások stagnálása, a másik pedig a várható csehországi konkurencia. Alig egy év múlva ugyanis a közép-csehországi Kolínban megkezdi működését a Peugeot és a Toyota közös összeszerelő üzeme, amely mindössze 3000 alkalmazottal évi 300 ezer gépkocsi kibocsátását tervezi. A Skoda ezzel szemben a jelenlegi 23 ezres létszámmal tavaly csak 440 ezer autót állított elő, igaz, termékskálája jóval szélesebb.
Vratislav Kulhánek, a Skoda vezérigazgatója szerint nem kell tartaniuk a leendő kolíni üzemtől, mivel ott a Skoda modelljeinél kisebb gépkocsikat fognak gyártani. Annál veszélyesebb lenne a Skoda számára a Hyundai esetleges letelepedése az észak-csehországi Zatecben, mivel a dél-koreai cég a Getz modell utódját fogja gyártani térségünkben, amely a Skoda Fabia riválisa.
