BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aszályban nem jó hajózni

2003. október 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a tartós aszály miatt összeomlás előtt áll a legnagyobb csehországi folyamhajózási vállalat, a Ceskoslovenská Plavba Labská (CSPL). Az Elbán tevékenykedő cég négyszáz alkalmazottja novemberben kapja meg utolsó fizetését - írta a szerdai Hospodárske Noviny gazdasági napilap. Az aszály miatt már június óta nem közlekednek a CSPL hajói, emiatt a cég vesztesége elérte a 130 millió cseh koronát. A lap szerint az elbai hajózási vállalat az 1980-1990-es évek fordulóján még egyike volt Európa legnagyobb folyamhajózási cégeinek, azonban napjainkban már a saját hajóik értékesítéséből befolyó pénz sem elegendő a veszteségek kiegyenlítéséhez. A CSPL 1990-ben hétmillió tonna árut fuvarozott, négyezer alkalmazottja volt és 650 hajóval rendelkezett, 2003-ban októberig csak 350 ezer tonna árut szállított, négyszáz alkalmazottal és százhúsz hajóval.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet