A DHL postaiküldemény-szállító társaság a tervezettnél is nagyobb, 16 milliárd koronás (500 millió euró) beruházást eszközöl Prágában - közölte a Mladá Fronta Dnes. A német Deutsche Post tulajdonában lévő DHL a cseh fővárosban építi fel London után második európai központját, méghozzá viharos sebességgel. A 2004 májusától működő logisztikai központ jövőre már mintegy 400, 80 százalékban felsőfokú végzettségű embert fog foglalkoztatni. A cseh kormány a beruházás érdekében adókedvezményeket nyújt, emellett állja a munkaerőátképzés költségének egynegyedét. Az öt év alatt beruházandó 16 milliárd koronás összeg - amelynek zömét a számítógépes berendezések megvételére fordítják - még a külföldi invesztorokat támogató Czechinvest állami ügynökséget is meglepte - eredetileg 5 milliárd koronával számoltak. Az Ernst and Young tanácsadó cég szerint a prágai DHL-központ építése az utóbbi két év legnagyobb informatikai beruházása Európában, a termelésbe irányuló csehországi külföldi beruházások ranglistáján pedig a harmadik helyet foglalja el: vezet a Toyota Peugeot Citroën kolíni autógyára 36,5 milliárd koronával, a második az LG Philips Displays cég Hranice nad Morave városban 16,9 milliárdért épült tévégyára. A Volkswagen motorgyára a Mladá Boleslav-i Skoda Autóban a maga 15,3 milliárdjával leszorult a dobogóról és a negyedik lett.
