BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh cégek cukorgyárat építenek Egyiptomban

2003. október 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három cseh cég, a Technoexport, a ZVU Potez és a Skoda gépipari holdinghoz tartozó Skoda Sugar zöldmezős beruházás keretében cukorgyárat épít Egyiptomban - írta a cseh Hospodárské Noviny. A 3 milliárd koronás szerződés értelmében 2006-ra épül fel Port-Szaídban a napi 7000 tonna cukorrépa feldolgozására alkalmas üzem. Az invesztícióból leginkább a Hradec Králové-i ZVU Potez élelmiszer-ipari gépgyár részesül, amely 55 millió dollár értékben szállít gyártósorokat. A három cég pályázat nélkül jutott a megrendeléshez, mivel a főberuházó, egy kuvaiti társaság kérésére őket kérték fel ajánlattételre. Ennek oka, hogy a ZVU Potez korábban már több nádcukrot termelő gyárat épített a térségben - közölte Jirí Flídr, a vállalat igazgatója, aki szerint nem kizárt, hogy további cukorgyárak építéséről, korszerűsítéséről szóló megrendelésekhez jutnak Egyiptomban.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet