BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Prágában lesz a DHL európai központja

2003. szeptember 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb levél- és csomagkézbesítő cége, a Deutsche Post AG tulajdonában levő DHL International Prágában építi fel európai logisztikai-irányító központját. A társaság tervei szerint a létesítmény 2004 májusában kezdi meg működését, mintegy 500, döntően felsőfokú végzettségű alkalmazottal - írta a Mladá Frontá Dnes. A DHL által tervezett, főleg a számítógépes csúcstechnológiai szolgáltatásokon alapuló beruházás az Ernst & Young szerint az utóbbi két év legnagyobb invesztíciója lesz a világon e téren. A beruházás pontos összege egyelőre nem ismert, csupán annyit lehet tudni, hogy több milliárd cseh koronát igényel, és az alkalmazottak száma idővel elérheti az 1000 főt is. A DHL az egész Európára kiterjedő hatósugarú prágai központba telepíti át svájci és brit logisztikai bázisát is. A cég további két irányító központja Kaliforniában és Malajziában található.

Csehország egyebek között Hollandiával, Írországgal és a skandináv országokkal volt versenyben az új központért. A cég azért döntött a csehországi helyszín mellett, mert itt képzett és rugalmas a munkaerő, jó a távközlési hálózat és a légi összeköttetés, emellett megfelelő a befektetések ösztönzése - nyilatkozta Stephen McGucking, a DHL informatikai főnöke. Az állami támogatás mértékéről a külföldi befektetések előmozdítására létrehozott CzechInvest köreiből annyi szivárgott ki, hogy a segítség révén a DHL a beruházásokra fordítandó kiadások egyötödét takaríthatja meg, emellett az állam állja az alkalmazottak átképzésére fordítandó költségek 25 százalékát. A DHL a világ 228 országában van jelen, alkalmazottainak száma 170 ezer fő.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet