BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az export mentheti meg a Tatrát

2003. augusztus 25. hétfő, 09:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh Tatra Koprivnice teherautógyár 2003 első hat hónapjában 737 járművet értékesített, 45-tel többet, mint 2002 hasonló időszakában, ennek dacára a forgalma 1,366 milliárd koronáról 1,277 milliárdra mérséklődött – jelentette a CTK hírügynökség. A cég vezetése szerint a kisebb forgalom főleg a korona dollárhoz viszonyított erősödésének és a működéshez szükséges tőke hiányának a következménye. Ez utóbbi miatt a Tatra júniusban 250 alkalmazottját küldte néhány hétre kényszerszabadságra.
A forgalomeséssel párhuzamosan a haszongépgyártó vesztesége a tavalyi első félévi 33 millió koronáról az idén 497 millióra nőtt. A rosszabb gazdasági eredmények a cégvezetést a költségek lefaragására kényszerítik; ennek érdekében alkalmazottaik számát 2003-ban mintegy 1600 fővel csökkentik, így a társaság a leányvállalataival együtt az év végén már csak 3600 alkalmazottat foglalkoztat majd. Igor Vlcek, a Tatra pénzügyi igazgatója úgy látja, még az ilyen jelentős leépítés és a növekvő eladás sem lesz elegendő ahhoz, hogy az autógyár az év végéig nyereségessé váljon. Pedig az idei eladások ígéretesnek látszanak: a Tatra tulajdonosa, az amerikai Terex Corporation 2003 áprilisában megnyerte az izraeli honvédelmi minisztérium tenderét, ami 315 katonai tehergépkocsi szállítását jelenti, emellett Indiának 2004 márciusáig 481 teherautót gyárthat. A sikeres tenderektől a Tatra ebben az évben kétezer teherautó eladását várja.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet