A Bécs-Schwechat repülőtér egyik legfontosabb középtávú célja a privatizálás előtt álló pozsonyi repülőtérben való tulajdonszerzés - nyilatkozta Herbert Kaufmann, a Flughafen Wien szóvivője, aki szerint a legjobb a stratégiai partnerség lenne. Ezt támogatja az Austrian Airlines légitársaság is, amely máris érzi a Pozsonyból felszálló SkyEurope „fapados” társaság utaselszívó hatását. A szóvivő szerint ha privatizálnák a szlovák légikikötőt, akkor nem elsorvasztása, hanem éppen ellenkezőleg, annak kibővítése volna a fő céljuk. Ezt azért tartotta fontosnak közölni, mert felmerült a gyanú, hogy a pozsonyi M. R. Stefánik repülőteret teherkikötővé degradálnák. Kaufman úgy látja, a korszerűsítést követően Pozsonyból napi járatokat indíthatnának Brüsszelbe, Londonba, Párizsba és Frankfurtba. A pozsonyi fejlesztés nem fékezné a schwechati légikikötő korszerűsítését sem, ahol a közeljövőben megépítik a harmadik leszállópályát. A bécsi repülőtér évente 12 millió utast fogad, a tőle 50 kilométerre fekvő pozsonyi pedig mintegy 400 ezret.
