BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellendülőben a cseh Zetor traktorgyár

2003. július 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh Zetor traktorgyáron segített a privatizáció. 2003 első öt hónapjában a brünni cég futószalagjairól összesen 2001 traktor került le, ezek közül 67-et vettek meg a cseh mezőgazdasági vállalatok. A cég 2003-ban mintegy 5300 traktor előállításával és 2,7 milliárd koronás forgalommal számol. A termékeinek 97 százalékát 28 országba exportáló és a cseh piacon 20 százalékos részesedéssel bíró Zetort 2002 júliusában vásárolta meg a szlovák HTC Holding. A többek között az USA-ba, Nagy-Britanniába, Kanadába és Lengyelországba szállító társaság 2003-ban további két piaccal, a bolgárral és a zimbabweivel bővült. A Zetor júniusban mutatta be legújabb fejlesztésű könnyű traktorját, amely megfelel az európai uniós és az amerikai szabványoknak is. Az új modell sorozatgyártása 2004-ben kezdődik. A tavalyi karcsúsítást és profiltisztítást követően azzal számolnak, hogy a cég idén mintegy 110 millió cseh korona körüli nyereséget ér el, ami lényeges előrelépés a tavalyi 230 milliós veszteséghez képest.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet