Két brazíliai üzemében 16 százalékos, azaz közel négyezer fős leépítést hajt végre a Volkswagen AG, miután az ország gazdaságának tartós gyengélkedése miatt apadó keresletre lehet számítani. A nagy autógyárak évekkel ezelőtt egymás után nyitottak termelőbázisokat Brazíliában, ahol akkor dinamikusan nőtt a piac, és a növekedés lelassulása nemcsak a VW-t, hanem a General Motorst, a FIAT-ot és a Renault-t is kedvezőtlenül érinti. A német konszern ugyanakkor a Financial Times értesülései szerint jelentős beruházásokat tervez mexikói üzemében, amely 80 százalékban az Egyesült Államok piacára termel. Új modellek gyártásának indítását tervezi és komoly fejlesztést, így akarva kihasználni, hogy a helyi valuta, a mexikói peso árfolyama a dollárhoz kötött. Mint Jens Neumann, a VW-nek az Egyesült Államok piacáért felelős igazgatója a Financial Timesnak kifejtette, ez nem ellentétes azokkal a hírekkel, amelyek szerint a pueblai gyárban csökkentik az új bogárhátú és a Jetta modellek termelését, mivel az USA-ban ezek eladása idén 14 százalékkal esett vissza. Az új típusokra való átállástól komoly fellendülést várnak, különösen a rendkívüli teljesítményre képes Touareg hobbiterepjárótól.
A második negyedévben a VWD hírügynökség értesülései szerint ha lassabb ütemben is, de tovább zuhan a VW nyeresége. Az első negyedévben 68 százalékkal esett a nettó nyereség és 47 százalékkal az üzemi eredmény. A Dow Jones által megkérdezett elemzők arra számítanak, hogy a második negyedévben a nettó profit 46 százalékkal, 418 millió euróra csökken. Abban, hogy a helyzet ilyen kedvezőtlenül alakult, meghatározó szerepe volt és van a dollár gyengeségének. A cég pénteken teszi közzé negyedéves eredményét.
