BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma zárul a Telenor-jegyzés első fázisa

2003. június 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A norvég állam gyorsított eljárásban eladja a Telenor ASA távközlési csoport 13,9 százaléknyi pakettjét, részvényenként 29,95-31 koronás áron. Ez a legnagyobb privatizációs akció azóta, hogy az állam 2001 nyarán értékesítette a Statoil olaj- és nehézipari csoport 18 százalékát. A 250 millió Telenor-részvény értékesítéséből a norvég államnak 7,49-7,75 milliárd koronás (906-937 millió euró) bevétele származhat. A Magyarországon a Pannon GSM tulajdonosaként jelen lévő Telenor pénteki záróára 31,4 korona volt az oslói tőzsdén, tegnap azonban az árfolyam délig közel négy százalékot, 30,2 koronára, azaz a kibocsátási ársáv aljára esett. A részleges privatizáció nyomán a tőzsdén forgó részvények számának növekedése várhatóan már középtávon jótékony hatással lesz az árfolyamra, mint ez már az előző emissziók során tapasztalható volt - áll az oslói ipari és kereskedelmi minisztérium közleményében.
A ma már le is záruló jegyzés keretében a részvényeket norvég és külföldi intézményi befektetők vehetik meg, de a jövő héten ugyanezen az áron norvég és más európai kisbefektetők is vásárolhatnak majd, egyelőre ismeretlen mennyiségű papírt. A most felajánlott teljes pakett lejegyzése esetén a norvég államnak 63,7 százalékos részesedése marad a három éve tőzsdére vitt Telenorban, és a kibocsátási tájékoztató szerint a következő fél évben nem értékesíthet újabb pakettet. Az oslói parlament korábbi döntése az állami részesedés 51 százalékra való csökkentését teszi lehetővé nyilvános értékesítés esetén.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet