A Volkswagen Slovakia jövőre 20 százalékkal bővíti termelését, így az idei 280-290 ezer darab után 2004-ben már 340-350 ezer autót állítanak elő - jelentette be Wolfgang Rohroff, az autógyár beszerzési igazgatója. Tavaly még még csak 235 ezer gépkocsi hagyta el a futószalagokat. Bár az autógyártás jelenleg világszerte mérsékelt visszaesést él át, a Volkswagen konszern helyzete lehetővé teszi a növekedést - mondta Rohroff, és hozzátette: 2005-től a tervek szerint nagy valószínűséggel az Audi márka egyes sportmodelljeit is gyártani kezdik.
A Volkswagen Slovakia az idén is jól teljesít: az első negyedévben 35 százalékkal, 30,6 milliárd koronára nőtt az árbevétel. Az 1991. május vége óta működő vállalat gyártósorairól a Touareg mellett a Polo, a Golf és a Bora modelljei kerülnek le, emellett a spanyolországi Seat cégből átcsoportosították az Ibiza modell egy részének gyártását is. Szlovákia autóipara egyébként rövidesen tovább bővül: jövő kedden kerül sor Nagyszombaton a Peugeot-Citroën autógyár ünnepélyes alapkőletételére.
