BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befektetései miatt veszteséges a NEC

2003. április 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NEC Corp. a korábban várt 10 milliárd jen nettó nyereség helyett 25 milliárd jen (209 millió dollár) körüli nettó veszteséget szenvedett el elsősorban részvénybefektetéseinek értékvesztése miatt a márciussal zárult üzleti évben - derült ki Japán legnagyobb távközlésieszköz- és személyiszámítógép-gyártó csoportjának előrejelzéséből. Ez is óriási javulás az előző év 312 milliárd jenes, rekordnagyságú veszteségéhez képest. A konglomerátum várhatóan 100 milliárdról 115 milliárd jenre növelte üzemi profitját, noha árbevétele 4680 milliárd jenre, azaz 8 százalékkal csökkent. Ez azt jelzi, hogy a működés hatékonysága a költségcsökkentés és az elbocsátások miatt javult.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet