A NEC Corp. a korábban várt 10 milliárd jen nettó nyereség helyett 25 milliárd jen (209 millió dollár) körüli nettó veszteséget szenvedett el elsősorban részvénybefektetéseinek értékvesztése miatt a márciussal zárult üzleti évben - derült ki Japán legnagyobb távközlésieszköz- és személyiszámítógép-gyártó csoportjának előrejelzéséből. Ez is óriási javulás az előző év 312 milliárd jenes, rekordnagyságú veszteségéhez képest. A konglomerátum várhatóan 100 milliárdról 115 milliárd jenre növelte üzemi profitját, noha árbevétele 4680 milliárd jenre, azaz 8 százalékkal csökkent. Ez azt jelzi, hogy a működés hatékonysága a költségcsökkentés és az elbocsátások miatt javult.
