BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak feleannyi GameCube kelt el(KIMAARADT!!!)

2003. április 7. hétfő, 13:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán Nintendo Co. Ltd. videojáték-gyártó a márciusban véget ért üzleti évre vonatkozóan 18 százalékkal, 66 milliárd jenre (545,5 millió dollár) lefelé módosította a nettó nyereségre még tavaly novemberben adott becslését, mert a GameCube videojáték-konzol iránti kereslet a vártnál gyengébb volt. A cég nem változtatott a 140 jenes osztalékjavaslaton. A japán Sony PlayStationjeivel és az amerikai Microsoft Xboxaival különösen az USA-ban és Japánban öldöklő versenyt vívó cég világszerte 10 millió helyett csak 5,6 millió GameCube-ot tudott eladni és a hozzávaló szoftverből is kevesebb talált gazdára, noha riválisaihoz hasonlóan csökkentette az eladási árakat. Az árbevétel a várt 600 milliárd helyett 500 milliárd jen körül volt. Egy évvel korábban a Nintendo még 555 milliárd jen árbevétel mellett 106 milliárd jen nettó profitot ért el és 3,8 millió videojátékkonzolt forgalmazott.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet