BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belépne az orosz árampiacra az E.ON

2003. április 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.ON AG erősen fontolóra vette az orosz árampiacra való mielőbbi belépést - adta hírül a Die Welt. A német lap szerint a legnagyobb német és a második legnagyobb európai közüzemi csoport vezetése megbeszéléseket folytatott az Egységes Energiarendszer (EESZ), azaz a villamos művek vezérigazgatójával. Az EESZ elnöke, Anatolij Csubajsz egykori orosz pénzügyminiszter a tárgyalásokon közölte az E.ON vezérkarával, hogy ha a német csoport be kíván szállni az orosz árampiacra, erre két lehetőség kínálkozik: vagy kivárják a szektor 2006-ban tervezett megnyitását és akkor fektetnek be, vagy most vesznek részesedést az EESZ-ben, illetve valamelyik részlegében.
Az azonban már most biztosnak látszik, hogy a német csoport erősíteni kívánja jelenlé- tét a cseh árampiacon, ugyanis növelni szeretné három regionális áramszolgáltatóban már meglévő kisebbségi részesedéseit. A Financial Times Deutschland értesülése szerint a CEZ AS cseh villamos művek és az Austria Energie egyaránt megválna a három cégben lévő részvényeinek egy részétől. A lap úgy tudja, hogy a nagy rivális RWE AG ugyancsak a kérők között van. Az E.ON részvényeinek árfolyama tegnap 5,8 százalékkal erősödött, miután kiszivárgott, hogy el kívánja adni Viterra Energy Services háztartási áram- és vízmérőket gyártó részlegét. Az ügylethez közel álló forrásoktól a Bloomberg úgy értesült, hogy a CVC Capital Partners Ltd. brit kockázati társaság 1,1 milliárd eurót fizetne. Az E.ON az utóbbi három évben 30 milliárd euró értékben adott el érdekeltségeket, hogy finanszírozni tudja európai áram- és földgázpiaci terjeszkedését, amelyek közül a legnagyobb akvizíció a Ruhrgas AG gázcsoport nemrégen véglegesített, 11,2 milliárd euró értékű felvásárlása volt.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet