BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra telepít át termelést a Bosch

2003. március 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Philips után a német autóalkatrész-gyár, a Bosch is csökkenti belga leányvállalata termelését. Az ok ugyanaz: vonzóak az olcsóbb munkaköltségek Közép- és Kelet-Európában. A Bosch tieneni gyárában többek közt ablaktörlőket és reflektortisztító motorokat készítenek, a gyártást megosztva most Romániába és Magyarországra tervezik telepíteni. Bár teljesen nem zárják be a belga céget, a termelés áthelyezése 140 munkahelybe kerül. A nyugati szakszervezeteknek egyre nagyobb fejfájást okoz, hogy míg korábban csak a szakképzetlen vagy betanított munkaerőt igénylő munkahelyeket vitték át kelet felé, addig ma már ott sem gond szakképzett, korszerű műszaki ismeretekkel is rendelkező alkalmazottakat találni, akiknek bérköltsége harmada-negyede a nyugatiakénak. Ráadásul számos cég - mint a Bosch is - a további automatizálás felé halad, ami újabb állások megszűnésével jár.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet