A Wienerberger Baustoffindustrie AG, a világ legnagyobb téglagyártója tavaly 151,6 millió eurós rekord üzemi eredményt ért el, miután üzemeket zárt be és csökkentette kapacitását. Az eredmény jelentősen meghaladta az osztrák csoport 100 millió eurós célkitűzését, így az igazgatótanács 0,60-ról 0,66 euróra emeli az osztalékot. Az értékesítés növekedésének motorja a kelet-európai részleg volt, mert a térségben növelni tudták az eladási volument és az árakat. Nyugat-Európában viszont kevesebb termék kelt el és a gyengébb dollár, valamint a valamivel csökkenő mennyiség miatt az amerikai forgalom 5 százalékkal esett. Magyar gyáraiban a csoport tavaly 21 milliárd forint árbevételt és ugyancsak rekord üzemi eredményt ért el (NAPI Gazdaság, 2003. február 14., 5. oldal). A Wienerberger Téglaipari Rt. 900 millió kisméretű téglaegységet értékesített belföldön. Tavaly 1,2 milliárd forintot fordítottak beruházásokra, egyebek között a békéscsabai üzem 50 százalékos kapacitásnövelésére.
A csoport az idén üzemi eredménye 10 százalékos bővülésére számít, mert a mérlegben már szerepelni fog a tavaly megvett brit Hanson BCE és a Koramic Roofing Systems, a német piacon enyhén emelni tudták az áraikat és optimalizálták a költségstruktúrát - derül ki a Wienerberger közleményéből. Az építőanyag-gyártó készpénzállományából a jelenleg már zajló beruházások mellett 400 millió eurót kíván a hagyományos téglagyártás terén terjeszkedésre fordítani a következő három évben. Ennek keretében új gyárat építenek Romániában és kisebb akvizíciókra készülnek Nyugat-Európában.
