BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldön tarolt az Erste

2003. március 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Erste Bank AG tavaly 63,8 százalékkal, 664,6 millió euróra növelte adózás előtti eredményét, és 14,3 százalékkal, 255,2 millió euróra nettó nyereségét. A kiemelkedő javulás elsősorban annak volt köszönhető, hogy a lakossági és ingatlanfinanszírozási üzletág gyenge belföldi teljesítményét bőven ellensúlyozták a közép-európai érdekeltségek, különösen a cseh Ceská Sporitelna A.S. Ugyancsak javult az Erste Bank Hungary és a horvát Rijecka Banka eredményessége - áll a bank közleményében.
Az Erste jutalékbevétele 64,3 százalékkal, 574,6 millió euróra, nettó kamatbevétele 71,2 százalékkal, 2,46 milliárd euróra ugrott. A minősített hitelekre képzett tartalék kétszeresére, 406,4 millió euróra nőtt, és a nehéz piaci körülmények miatt a befektetési banki üzletág nettó nyeresége felére, 40,6 millió euróra zuhant.
A bank azon kevés európai pénzügyi intézmények egyike volt, amelyek részvényárfolyama tavaly emelkedett, azt jelezve, hogy a Közép-Európát előtérbe helyező stratégia bevált, és egész Európában ez a térség ígéri a leggyorsabb növekedési lehetőséget az idén is - nyilatkozta Andreas Treichl, az Erste vezérigazgatója. Idén a bank a nettó nyereség két számjegyű növekedését várja, és változatlanul arra számít, hogy 2005-re annak összege eléri az 500 millió eurót.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet