BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az akvizíciók nyomták le az RWE nyereségét

2003. március 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második legnagyobb német közműcsoport, az RWE AG nettó nyeresége 22 százalékkal, 1,05 milliárd euróra esett vissza tavaly. A profit második éve csökkent, főként azért, mert a csoport az utóbbi három évben mintegy 30 milliárd euró értékben vásárolt fel vállalatokat szerte a világon, köztük az American Water Works vízművet, a brit Innogy áramtermelőt és -szolgáltatót, a cseh Transgaz gázimportőrt. Az először konszolidált Innogy és Transgaz eredményei ugyanakkor hozzájárultak ahhoz, hogy az üzemi eredmény 15 százalékkal, 4,5 milliárd euróra javult. A gáz- és áramszolgáltatás, valamint a víz- és hulladékkezelés üzemi nyeresége 34 százalékkal szaladt fe.
Idén a csoport ismét az üzemi nyereség két számjegyű bővülésére és a nettó nyereség 25-30 százalékos visszaesésére számít - áll az RWE közleményében. Az új vezérigazgató, Harry Röls a takarékosságot szem előtt tartva kívánja konszolidálni az új szerzeményeket, hogy 26 milliárdról az év végére 24 milliárd euróra csökkenjenek a tartozások. A Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező RWE piaci értéke mintegy 10,7 milliárd euró. A részvény árfolyama az utóbbi félévben 43 százalékkal esett, a legtöbbet a Bloomberg Electricity Indexben szereplő európai közműcégek közül.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet