BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Avanti-kutakat vett az OMV

2003. március 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMV AG megvette az ugyancsak osztrák Avanti diszkont benzinkúthálózat 141 benzinkútját. Ezzel az olaj- és gázipari csoport újabb jelentős lépést tett stratégiai célja megvalósítása felé, hogy 2008-ra Kelet-Közép-Európában az üzemanyag-kereskedelem egyötödét uralja. A felek a vételárat nem hozták nyilvánosságra, és az ügyletet a harmadik negyedévre le akarják zárni. A kutak továbbra is Avanti márkanéven üzemelnek majd.
A legnagyobb osztrák vállalat 109 kutat Ausztriában, tizenegyet Csehországban, húszat Szlovákiában, egyet pedig Bulgáriában vett meg, így piaci részesedése a térség üzemanyag-kiskereskedelme terén 12 százalékra nő, miután februárban az Aral 313 benzinkútjával bővült hálózata. A két ügylet nyomán az OMV benzinkútjainak száma 1756-ra növekszik, és Ausztriában, ahol a kutak a schwechati finomító ellátási körébe esnek, a piac 24 százalékát uralja majd, azaz mindössze egy százalékkal marad el a vezető British Petroleumtól.
Az Avanti alapítója, Hannes Nouza az árak alacsonyan tartása érdekében egyebek között negyven tankhajóból álló flottát hozott létre, amelyet a gyors keleti terjeszkedés nyomán kialakult pénzügyi nehézségei miatt 2000-ben eladott, de még tavaly sem sikerült elérnie a nullszaldót.
A Reuters által megkérdezett elemző szerint az OMV a felvásárlást valószínűleg saját készpénzből finanszírozza, és jól jár az Avantival, bár annak kútjai nincsenek a legjobb állapotban és nem is elég modernek.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet