A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója, a finn Nokia Oyj figyelmeztetést adott ki: arra számít, hogy a folyó negyedévben részvényenkénti nyeresége 0,15-0,17 euró között lesz, szemben a korábban valószínűsített 0,15-0,19 euróval és az árbevétele elmarad az egy évvel korábbi azonos időszakban elért 7,01 milliárd eurótól, amikor a részvényenkénti nyereség egyébként még 0,19 euró volt. A csoport a figyelmeztetést a mobilhálózati eszközök iránti gyenge kereslettel és azzal indokolta, hogy a nehéz gazdasági helyzet miatt a potenciális vásárlók a vártnál kisebb hajlandóságot mutatnak arra, hogy régi mobiljaikat lecseréljék az új, színes kijelzős készülékekre. A világ mobiltelefon-piacát 37 százalékos részesedéssel vezető csoport részvényeinek árfolyama közel nyolc százalékkal, 10,6 euróra zuhant.
