BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevésbé kelendőek a Nokia csodamobiljai

2003. március 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója, a finn Nokia Oyj figyelmeztetést adott ki: arra számít, hogy a folyó negyedévben részvényenkénti nyeresége 0,15-0,17 euró között lesz, szemben a korábban valószínűsített 0,15-0,19 euróval és az árbevétele elmarad az egy évvel korábbi azonos időszakban elért 7,01 milliárd eurótól, amikor a részvényenkénti nyereség egyébként még 0,19 euró volt. A csoport a figyelmeztetést a mobilhálózati eszközök iránti gyenge kereslettel és azzal indokolta, hogy a nehéz gazdasági helyzet miatt a potenciális vásárlók a vártnál kisebb hajlandóságot mutatnak arra, hogy régi mobiljaikat lecseréljék az új, színes kijelzős készülékekre. A világ mobiltelefon-piacát 37 százalékos részesedéssel vezető csoport részvényeinek árfolyama közel nyolc százalékkal, 10,6 euróra zuhant.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet