Az OMV AG olaj- és vegyipari csoport, a legnagyobb osztrák vállalat a gyenge tavalyi év után az idén már nyereségének növekedését prognosztizálja, miután negyedik negyedévi üzemi nyeresége éves összevetésben 83 százalékkal, 183 millió euróra, nettó profitja pedig közel felével, 120 millió euróra nőtt és az árbevétel 1,9 milliárd eurón stagnált - jelentette a Reuters. Wolfgang Ruttenstorfer vezérigazgató közölte, hogy az OMV változatlanul a térség legnagyobb olaj- és gázipari csoportja kíván maradni, és 2008-ra meg akarja kétszerezni méretét. A múlt évben az OMV üzemi eredménye 19 százalékkal, 495 millió euróra, nettó profitja 16 százalékkal, 322 millió euróra esett vissza. Emiatt a csoport a 2001-es 4,3 euróról 3,5 euróra javasolja csökkenteni a tavalyi év után kifizetendő osztalékot.
