BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba került a France Télécomnak a boom

A France Télécom történelmet írt tavaly, bár erről a dicsőségről valószínűleg szívesen lemondott volna.

2003. március 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Francia vállalat még soha nem szenvedett el akkora veszteséget, mint a France Télécom SA (FT) távközlési cég, amely 20,7 milliárd euró mínusszal zárta az évet. Az egy évvel korábbi 8,3 milliárd euró nettó veszteség azért nőtt közel háromszorosára, mert a második legnagyobb európai távközlési csoport 18,2 milliárd eurót írt le a távközlési boom idején megvásárolt számtalan érdekeltség értékvesztése és a harmadik generációs koncessziókra fordított közel 100 milliárd euró miatt. A távközlési szektorban irányadó EBITDA-nyereség ugyanakkor 21 százalékkal, 14,9 milliárd euróra nőtt, kicsit meghaladva az elemzői várakozásokat. A csoport mobilszolgáltatója, a Nagy-Britanniában és Franciaországban az ügyfelek száma alapján egyaránt piacvezető Orange ehhez 5,16 milliárd eurós EBITDA-nyereséggel járult hozzá, ami 51 százalékos növekedést jelent - mutatott rá a Bloomberg.
A jó üzemi eredménynek köszönhetően túljutottunk a likviditási krízisen, így újra a növekedésre koncentrálhatunk; idén ismét közel 15 milliárd eurós EBITDA-nyereséget várunk - közölte Thierry Breton, a többségi állami tulajdonban lévő csoport élére tavaly nyáron kinevezett vezérigazgató, aki hozzátette: 2005-ig 40 milliárd euróra kívánják leszorítani az adósságállományt. A csoport fél év alatt 69,7 milliárdról 68 milliárd euróra mérsékelte nettó adósságát, de ez még mindig azt jelenti, hogy az FT a világ egyik legeladósodottabb cége, és emiatt kénytelen keresztülvinni a jegyzett tőke korábban már bejelentett 15 milliárd eurós emelését.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet