BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldi kézbe kerül a Manchester United?

2003. március 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ leggazdagabb futballklubja, a stadionokon kívül a tőzsdén is jól teljesítő Manchester United (MU) könnyen kalózok és kukkolók kezébe kerülhet. Az ez évi Superbowlt megnyerő Tampa Bay Buccaneers (magyarul Kalózok) baseballcsapat tulajdonosa, Malcolm Glazer amerikai milliárdos néhány nap alatt a legnagyobb csendben 2,9 százaléknyi MU-pakettet vásárolt össze, a Big Brother mögött álló holland tévémogul, John de Mol pedig 2,5 százaléknyi részvény boldog tulajdonosa lett. Az MU háza táján eddig ismeretlen befektetők felbukkanása nyomán azonnal megindult a spekuláció, hogy a lassan már brit nemzeti szimbólummá váló MU külföldiek felvásárlási célpontja lett. Egyesek egyenesen azt feltételezik, hogy Glazer szándéka a baseball- és a focicsapat fúziójának előkészítése, miután az MU-nak már van marketingmegállapodása egy másik amerikai baseballcsapattal, a New York Yankeesszel.
A felvásárlási találgatásokat mindenesetre nem csillapítja, hogy három ír befektető összesen 10 százalékos pakettet birtokol az MU-ban, mivel nem tudni, akarják-e növelni részesedésüket és van-e közöttük együttműködési megállapodás. A találgatások nyomán az MU, amelynek árfolyama az év eleje óta 10 százalékkal emelkedett, az utóbbi napok egyik leginkább felfelé menetelő részvényévé vált a londoni tőzsdén, noha vasárnap simán elvesztette a brit ligakupadöntőt a Liverpoollal szemben.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet