BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A HP növelte nyereségét

2003. február 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai Hewlett- Packard Co. (HP) a tavaly novemberben kezdődött üzleti év első negyedében az egyszeri tételek nélkül 877 millió dollár, részvényenként 29 cent nettó nyereséget ért el, ami egy centtel haladta meg a Wall Street-i konszenzust és két centtel a csoport saját várakozását. A 19 milliárd dollár értékű ügyletben felvásárolt Compaq Computer PC-gyártó csak tavaly május óta szerepel a HP könyveiben, de a csoport számítása szerint az egy részvényre jutó együttes profit 16 cent lett volna az egy évvel korábbi azonos időszakban. A jobb eredményt főleg az agresszív létszámleépítésnek köszönhető költségcsökkenés és a vállalatoknak szervereket, szoftvereket értékesítő, valamint IT-szolgáltatásokat nyújtó részleg mérséklődő üzemi vesztesége segítette elő. A 17,9 milliárd dolláros árbevétel viszont 1 százalékkal elmaradt az előző három hónapban elért szinttől és ugyancsak elmaradt saját 18,4 milliárdos előrejelzésétől. Az IBM mögött a világ második legnagyobb számítástechnikai csoportja ezt a gyenge amerikai kereslettel indokolta, amit nem tudott ellensúlyozni az erősödő európai értékesítés. Carly Fiorina, a HP vezérigazgatója szerint nehéz prognosztizálni az ez évi IT-kereslet alakulását, amely az 5 százalékos visszaesés és a 6 százalékos bővülés között bárhol lehet. A folyó negyedévre a HP mindenesetre stagnáló vagy enyhén süllyedő árbevétel mellett az elemzői konszenzusnak megfelelően 27 cent részvényenkénti profitra számít, és azt várja, hogy a PC-üzletág, valamint a pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó üzletág ismét hozzájárul a nyereség növekedéséhez. A részvény árfolyama közel öt százalékkal esett a tegnap délelőtti európai kereskedésben, mert a befektetők borúlátónak találták az árbevétel-prognózist.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet