BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kijevben mentik meg az Ericssont?

2003. február 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svéd Ericsson AB megrendelést kapott a legnagyobb ukrán mobiltelefon-szolgáltató, a Kyivstar 900 és 1800 megahertzes hálózatainak továbbfejlesztésére. A világ legnagyobb mobilhálózati eszközgyártója valójában már januárban, a nyilvánosságot gondosan kerülve el is kezdte bizonyos berendezések szállítását - írta a Reuters. A csoport szóvivője nem volt hajlandó a megrendelés értékét elárulni, csak annyit közölt, hogy az jelentős. A részvény árfolyama, amely a 2000. márciusi 166 koronával szemben 7 korona alatt mozog, a hír ellenére alig változott. A Dow Jones értesülése szerint az Ericsson új kapcsolóközpontokat, átjátszó- és adóállomásokat szállít, valamint a már meglévőket bővíti és újítja fel. A súlyosan veszteséges Ericsson két év alatt 4,7 milliárd dolláros mínuszt összehozó vezérigazgatóját a tavalyi mérleg láttán a meghatározó tulajdonosok azonnal menesztették, posztját áprilistól a növekedéspártiként ismert korábbi zárgyáros, az Assa Abloy első embere, Carl-Henric Svanberg veszi át (NAPI Gazdaság, 2003. február 7., 5. oldal).

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet