A világ legnagyobb szeszesital-gyártója, a brit Diageo Plc a decemberrel véget ért hat hónapban 459 millió font (735 millió dollár) nettó veszteséget szenvedett el, mert a Burger King gyorsétteremlánc eladásából 1,4 milliárd fontos vesztesége keletkezett. Az egyszeri tételek nélküli adózás előtti nyereség ugyanakkor 5 százalékkal, 1,295 milliárd fontra emelkedett, miután a nyolc vezető márkából származó árbevétel 12 százalékkal nőtt. A csoport az üzleti év januárban kezdődött második felében már javulásra számít, de az üzemi eredmény 10 százalékos emelkedését tartalmazó eredeti célkitűzés nem fog teljesülni a teljes üzleti évben. A Johnnie Walker Black, a Captain Morgan rum és Smirnoff vodka nem mindenhol megy jól, tekintettel arra, hogy a fogyasztói költekezés e speciális szegmensben is lelassult, és a duty-free eladások a háborús bizonytalanság közepette visszaeső utazási kedv miatt várhatóan tovább hanyatlanak - írta a Reuters. A csoport decemberben 2 milliárd dollárért adta el a Burger Kinget.
