A legnagyobb észak-európai lapkiadó, a finn SanomaWSOY a tavalyi negyedik negyedévben javította ugyan eredményét, ez azonban a költségcsökkentési program mellett elsősorban az alaptevékenységhez nem kapcsolódó üzletágaknak, így az ingatlanüzletnek és egyéb befektetéseknek volt köszönhető.
A napilap- és magazinkiadásból származó nyereség ugyanakkor csökkent a gyenge hirdetési piac miatt - írta a Reuters. A nettó profit 26 millióról 36,6 millió euróra, az üzemi nyereség 15 százalékkal, 58,6 millió euróra emelkedett. A 661 millió eurós árbevétel stagnálást jelentett.
A holland VNU két évvel ezelőtti felvásárlása nyomán a csoport mintegy 250 lapot ellenőriz Európában, és öt országban - Finnország mellett Magyarországon, Belgiumban, Csehországban és Hollandiában - piacvezető a magazinok terén.
A hirdetési bevételek Magyarországon 7 százalékkal emelkedtek, Finnországban ezzel szemben 1,4 százalékkal süllyedtek tavaly - mutatott rá a Bloomberg. A csoport idén az üzemi nyereségnek az árbevételnél nagyobb bővülésére számít. A lapkiadó üzletág gyenge eredményei hatására 0,1 százalékkal gyengültek a cég részvényei a helsinki tőzsdén, az év eleje óta pedig 3 százalékkal érnek kevesebbet.
