Személyes csődvédelmet kért a MobilCom AG alapítója, aki feleségével közösen a német mobilpiac mintegy 9 százalékát uraló cég 42 százalékos tulajdonosa. Gerhard Schmid a részvényárfolyam zuhanása miatt döntött a pakettjét és ingatlanvagyonát a hitelezőkkel szemben megvédeni hivatott lépésről. Az egykori félprofi jégkorongjátékos a kilencvenes években építette fel az 1997-ben tőzsdére vitt céget, de a 2001 végén egyenként 20 eurót érő több millió részvény darabjáért jelenleg alig 4 eurót adnak. 2000 márciusában, amikor az árfolyam 210 eurón tetőzött, Schmid megnyerte befektetőnek a France Télécomot (FT), amely 28,5 százalékos tulajdonrészéért akkor 3,7 milliárd eurót fizetett. Ma már az egész MobilCom mindössze 227 millió eurót ér.
Az FT és a német kormány tavaly egyebek között azzal a feltétellel ment bele, hogy mentőövet nyújtson a 7 milliárd euró adósságot felhalmozó, de a harmadik generációs szolgáltatás meghonosításán gondolkodó cégnek, ha Schmid lemond a vezérigazgatóságról, és elfogadja pakettjének csődgondnokság alá helyezését. A cégalapító azóta kétszer is megpróbált kibújni az egyezség alól, arra hivatkozva, hogy a kirendelt vagyonkezelő nem képviseli az érdekét. A Schmid által most megbízni kívánt csődgondnok továbbra sem rendelkezhet a pakettel, így a lépésnek semmilyen hatása nincs az FT és a német kormány közötti megegyezésre - közölte a MobilCom.
