BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb támadás a Microsoft ellen

2003. február 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

fotó: Bloomberg
A Microsoft Corp. riválisai, valamint távközlési és elektronikai cégek újabb panaszt nyújtottak be az EU versenyhatóságának szerepét is betöltő brüsszeli bizottságnak, mert szerintük a világ legnagyobb szoftvergyártójának Windows XP operációs rendszere megöli a versenyt és az innovációt, például a mobiltelefonokba való szoftverek esetén. Még megmenthetőek ezek a piacok, de nagy veszély leselkedik rájuk - állítja a washingtoni székhelyű Computer Industry Association (CCIA). Az egyesült államokbeli szoftvercég szóvivője szerint a beadvány időzítése azt jelzi, hogy a CCIA megpróbálja befolyásolni Mario Montinak, az EU brüsszeli bizottsága versenyügyekért felelős tagjának vizsgálódását. Várhatólag júniusra megszületik a döntés arról, vajon a Microsoft valóban megsértette-e az európai monopóliumellenes szabályokat.
Az egyebek között az Oracle szoftvercéget, a Sun Microsystems szervergyártót, az AOL Time Warner médicsoportot, a Yahoo! internetportált, a Nokia mobiltelefon-gyártót, az Eastman Kodak fotócéget, a Fujitsu elektronikai vállalatot tömörítő CCIA 260 oldalas beadványának legfőbb kifogása, hogy a Microsoft olyan sok szoftverrel tömte tele a Windows XP-t, ami ellehetetleníti alternatív termékek választását. Az XP az Internet Explorer mellett tartalmaz egy másik keresőt, audio- és videolejátszót, videoszerkesztőt, azonnali üzenetküldőt és levelezőrendszert - panaszolja a CCIA. Bill Gates, a Microsoft alapító elnöke az egyébként már tavaly megegyezéssel végződött amerikai monopóliumellenes perben úgy nyilatkozott, hogy a konkurencia a piaci pozícióvesztés miatt csak magát hibáztathatja, így a bírósági keresetek és panaszok tisztességtelen előny megszerzésére irányulnak.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet