BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A távközlés lendített a Vivendi árbevételén

2003. február 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia Vivendi Universal SA tavaly 6 százalékkal, 61 milliárd euróra növelte árbevételét, elsősorban távközlési érdekeltségei erős teljesítményének köszönhetően. A negyedik negyedévben a forgalom éves összevetésben 1 százalékkal, 16,4 milliárd euróra emelkedett. Az év egészében az értékesítés a fő részlegek mindegyikében nőtt, kivéve a Universal Music Groupot. A zenekiadónál annak ellenére 4 százalékkal, 6,3 milliárd euróra csökkent a forgalom, hogy a részleg a karácsonyi szezonban jött ki olyan nagy sztárok új albumaival, mint Eminem és Shania Twain. A hollywoodi Universal Studiost és a szórakoztatóparkokat is magában foglaló Universal Entertainment árbevétele viszont 27 százalékkal, 6,3 milliárd euróra ugrott. A filmekből származó árbevételt azonban a Vörös Sárkányban a Hannibálhoz kísértetiesen hasonlító sorozatgyilkos szerepét játszó Anthony Hopkins és a Nyolc mérföldben feltűnő rapsztár, Eminem sem tudta fellendíteni - írta a Bloomberg.
A világ második legnagyobb médiabirodalma a mániákus terjeszkedés miatt tavaly nyáron a csőd szélére került, de új vezérigazgatója, Jean-René Fourtou költség- és adósságcsökkentési stratégiája sikeresnek bizonyult, érdemes volt 4 milliárd eurót költenie a Vodafone-nal vívott harcban a második legnagyobb francia mobilszolgáltatót, az SFR-t ellenőrző Cegetel megtartására. A részleg árbevétele 11 százalékkal, 7,1 milliárd euróra javult. Ugyanakkor Fourtou 8 milliárd euró értékű vagyont adott el, és ennek révén egyharmadával, 17 milliárd euróra mérséklődött a csoport adósságállománya. Idén a Vivendi legalább 7 milliárd eurónyi vagyont akar kiárusítani, s már meg is vált magyar és lengyel távközlési érdekeltségeitől.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet