BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Először veszteséges a Commerzbank

2003. február 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Barabás T. János
A német Commerzbank AG 133 éves fennállása óta tavaly először veszteséges volt - értesült a Reuters banki forrásokból. A harmadik legnagyobb tőzsdén jegyzett németországi bank ma teszi közzé 2002-es jelentését, és a hírügynökség szerint 360-380 millió euró veszteségről számol be, szemben az elemzők által várt 312 millióval. A negyedik negyedévben 420 millió euróra rúg a veszteség a szerkezetátalakítási költségek növekedése, valamint a jutalékok és saját számlás kereskedés hasznának csökkenése miatt. A bank a Bloomberg szerint az előző évi 40 cent után 2002-re így is 10 cent osztalékot fizet részvényenként.
A takarékossági intézkedésektől a Commerzbank vezetése azt várja, hogy az idén 500 millió euróval csökkennek a működési költségek - nyilatkozta Klaus-Peter Müller vezérigazgató. Már tavaly is értek el eredményeket: az egy évvel korábbi 5,9 milliárdról 5,2 milliárd euróra szorították le a kiadásokat. A lassan örökös felvásárlási célpontként számon tartott pénzintézet 2001-et még 43 millió euró adózás előtti profittal zárta. Piaci vélemények szerint ha sikerül a nagy áldozatokkal járó átszervezés, a Commerzbank feltehetőleg összeolvad a rivális HVB-csoporttal, s erről már folytattak is előzetes tárgyalásokat.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet