BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyűrűk urát akarja megszerezni magának a Microsoft?

2003. január 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Microsoft pozíciójának javítása érdekében megvenné az alaptevékenységeibe nem illő részlegeit értékesítő Vivendi Universal SA francia médiabirodalom számítógépesjáték-üzletágát - értesült a Financial Times. A lap úgy tudja, hogy a részlegért, amely egyebek között A gyűrűk ura könyveken alapuló szoftverek kiadója, a világ legnagyobb szoftvercége több mint 1,5 milliárd dollárt fizetne. A Microsoft merő spekulációnak minősítette a hírt; a lap szerint a kérők között korábban a Sony is felbukkant.
A videojáték-konzolok, a hozzájuk való szoftverek és tartozékok forgalma 10 százalékkal, 10,3 milliárd dollárra ugrott tavaly, annak ellenére, hogy a vezető gyártók az ugyancsak 10 százalékkal több konzol értékesítésből kisebb bevételre tettek szert - írta a Reuters. A Sony a PlayStation2-vel (PS2) piacvezető volt a konzolok esetében, második a Microsoft az Xboxszal, míg a népszerűségi lista harmadik helyezettje a Nintendo GameCube-ja lett. A három vezető cég konzolból származó árbevétele 4 százalékkal, 3,5 milliárd dollárra süllyedt, miután a vásárlók kegyeiért folyó versenyben mindegyikük csökkentette árait. Végül aztán mindenki jól járt, mert az igazi nagy üzletnek a szoftverek bizonyultak, amelyekből a gyártók dollárban számolva 21 százalékkal nagyobb bevételre tettek szert. Bejött az az ötlet is, hogy a játékokat online módon is hozzáférhetővé tette augusztusban a Sony, októberben a Nintendo és novemberben a Microsoft. Az internettel felturbózott konzolok egyhatoddal növelték a szoftvereladásokat - derül ki a NPDFunworld felméréséből. A szoftverek eladási listájának dobogós helyeit is a PS2-re írt programok foglalták el.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet