BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyárbezárások miatt veszteséges a Flextronics

2003. január 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártója, a szingapúri székhelyű Flextronics International Ltd. 6,48 millió dollár nettó veszteséggel zárta az üzleti évének decemberben véget ért harmadik negyedét, szemben az egy évvel korábbi 82 millió dolláros nyereséggel. Az árbevétel 12 százalékkal, 3,85 milliárd dollárra emelkedett, jóval meghaladva a társaság előrejelzését. A veszteség a gyárbezárások költségeire vezethető vissza, e nélkül 66,2 millió dollár lett volna a nyereség. A piac 8,9 százalékos árfolyam-emelkedéssel reagált az adatokra, annál is inkább, mert a Magyarországon is aktív cég a befektetői félelmekkel ellentétben nem adott ki profit warningot a folyó negyedévre.
A Flextronics, amely világcégek számára állít elő számítógépeket, nyomtatókat és mobilkészülékeket, Európából és Észak-Amerikából Ázsiába telepítette át gyártóbázisainak egy részét, így júniusban Magyarországról Kínába helyezte át az Xbox videojáték-konzolok előállítását, decemberben bezárta egyik gyárát Kaliforniában és egy másikat Svédországban. Michael Marks elnök-vezérigazgató közölte, hogy még ebben a negyedévben döntenek az esetleges további gyárbezárásokról - írta a Bloomberg. Elsősorban a nyomtatott áramköröket előállító veszteséges észak-amerikai és európai üzemekről lehet szó, amelyek cikkeinek gyártását szintén Ázsiába vinnék át. Marks a továbbiakban csak a vezérigazgatói beosztást tartja meg, miután az igazgatótanács Richard Sharpot választotta a cég elnökévé.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet