A Siemens AG nettó nyeresége ugyan az egy évvel korábbi 538 millió euróról 521 millióra csökkent a pénzügyi év decemberben véget ért első negyedében, de az adat jóval kedvezőbb a várt 395 milliónál, és Heinrich von Pierer vezérigazgató óvatos optimizmusának adott hangot az elkövetkező 12 hónap nyereségkilátásait illetően. A legnagyobb német villamosgép-ipari vállalat árbevétele 10 százalékkal, 18,845 milliárd euróra csökkent a három hónap folyamán, a rendelésállomány pedig a Dow Jones szerint 21 százalékkal zuhant, 20,145 milliárdra. A konszernhez tartozó ICN távközlésieszköz-gyártó vállalat vesztesége az elmúlt két évben végrehajtott több ezer fős leépítés ellenére is nőtt, az erőművi berendezések és a gyógyászati készülékek területén azonban sikerült jelentősen növelni a nyereséget.
A vezérigazgató a vállalat közgyűlésén úgy nyilatkozott, hogy az ICN az év végére már nullszaldós lesz, és folytatják a költségek csökkentését célzó programot. Ennek keretében 58 ezer fővel, azaz 14 százalékkal csökkentik a munkahelyek számát - emlékeztetett a Bloomberg. Von Pierer ugyanakkor megerősítette, hogy nem módosítják az ez évre szóló, decemberben közzétett előrejelzésüket, amit a piac igen kedvezően fogadott. A Siemens részvényeinek árfolyama, amely az elmúlt évben csaknem a felére zuhant, a szerdai zárásnál közel négy százalékkal magasabban, 39,5 eurón nyitott tegnap a frankfurti tőzsdén.
B. T. J.
