BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyenge piacon is erős maradt a Nokia

2003. január 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi év negyedik negyedében több mint kétszeresére, 450 millióról 1,046 milliárd euróra növelte nyereségét a Nokia Oyj finn távközlésieszköz-gyártó vállalat. Az árbevétel 1 százalékkal, 8,84 milliárd euróra emelkedett. Az eredményben a Bloomberg szerint a tavalyi egyszeri kiadások mellett meghatározó szerepe van annak, hogy 10 százalékkal csökkentették az alkalmazottak számát és alacsonyabb árakat sikerült kialkudniuk az alkatrész-beszállítóktól. A mobilkészülékek eladásából változatlanul 6,7 milliárd eurós bevétel származott. A cég tavaly rekordmennyiségű, 152 millió darab készüléket adott el, s ezzel a tavalyi negyedik negyedévben 38 százalékra növelte piaci részesedését, ami kétszerese legnagyobb vetélytársáénak, a Motoroláénak. A cég bízik benne, hogy az idén elérik a korábban célul tűzött 40 százalékot.
A Nokia számításai szerint tavaly mintegy 5 százalékkal, 405 millióra nőtt a mobilkészülékek piaca, az idén pedig legalább 10 százalékkal bővül. Az első negyedévben azonban még nem várható fellendülés, ezért a cég legfeljebb az egy évvel korábbival megegyező profitra tehet szert. Ez megegyezik más gyártók előrejelzéseivel: a Motorola nehéz első negyedévet vár, a legnagyobb európai chipgyártó, az STMicroelectronics a tavalyi negyedik negyedévitől elmaradó árbevételre számít, és ugyanez a véleménye a mobilkészülékekhez szükséges chipeket illetően a Texas Instrumentsnek is.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet