Dél-Korea legnagyobb autógyára, a Hyundai Motor Co. és leányvállalata, a Kia Motors Corp., amelyek korábban bejelentették, hogy Kelet-Európában is gyártóbázist kívánnak létrehozni, most úgy döntöttek: kihívást intéznek a Toyotához. A tegnap közzétett közlemény szerint az idén a tavalyinál 49 százalékkal többet, 2250 milliárd vont (1,92 milliárd dollár) fordítanak kutatásra és fejlesztésre azzal a céllal, hogy 2005-re elérjék a japán Toyota legendás hírű minőségi színvonalát.
Emellett évente 4-5 új modellel kívánnak megjelenni a piacon. A 10 százalékban a DaimlerChrysler AG tulajdonában levő Hyundai középkategóriás modellje, a Sonata és Santa Fe hobbiterepjárója egyre népszerűbb az Egyesült Államokban, ahol tavaly az eladások számát tekintve olyan neves cégeket utasított maga mögé, mint a Mitsubishi, a Mazda, a Subaru és a Suzuki - jegyezte meg a Reuters.
A Hyundai az erős von, a General Motors által az Egyesült Államokban támasztott kíméletlen árverseny és a gyenge belföldi kereslet ellenére az idén 10 százalékkal, 30 100 milliárd vonra (1 dollár=1174,2 von) tervezi növelni árbevételét, amiben meghatározó szerepet szán az exportnak, különösen a drágább modellek kivitelének. A Kia a tavalyi 14 200 milliárd von után 2003-ban 16 700 milliárdos árbevételt szeretne elérni.
(NAPI)
