BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges marad a UPC

2003. január 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A holland United Pan-Europe Communications NV (UPC) a belátható jövőben veszteséges marad, de az idén EBITDA-nyereségre számít - derül a legnagyobb európai kábeltévé-üzemeltető csődbíróságnak beadott 700 oldalas iratából. A cég reméli, hogy a tulajdonosok február 14-én jóváhagyják a tervezett adósságátalakítást, amelynek során a kötvények egy részét részvényekre cserélik, így március végéig okafogyottá válik a csődgondnokság. A mintegy 8 millió előfizetővel rendelkező csoport nyolc évvel ezelőtti alapítása óta még soha nem tudott nyereséges évet zárni és az agresszív terjeszkedés oda vezetett, hogy 10,4 milliárd euró adósságot halmozott fel. Emiatt decemberben csődvédelmet kért hitelezőivel szemben az USA-ban és Hollandiában (NAPI Gazdaság, 2002. december 3., 6. oldal), hogy időt nyerjen teljes tartozása kétharmadának részvényekre átváltásához.
A UPC több mint 50 százalékát a John Malone amerikai médiamogul által ellenőrzött Liberty Media tartja a kezében, akinek részesedése az adósságátalakítást követően kétharmadra nő, mivel a cég egyben a kábeltévé legnagyobb hitelezője is. A magyarországi kábelpiacon is meghatározó részesedéssel rendelkező UPC piaci értéke, amely a technológiai buborék három évvel ezelőtti tetőpontján még 35 milliárd euró volt, jelenleg már csak 36 millió euró, miután a részvény árfolyama 85 euróról 0,07 euróra szállt alá.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet