A második legnagyobb német közüzemi csoport, az RWE AG tavaly legalább 12 százalékkal, 4,38 milliárd euróra növelte üzemi nyereségét. A Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező cég jelentése szerint a villamosáram-termelés, a gázüzletág és a vízkezelés egyaránt két számjegyű nyereségbővülést produkált. Az RWE, amely az utóbbi három évben 24 milliárd eurót költött a terjeszkedésre annak érdekében, hogy sok lábon álló közüzemi szolgáltatóvá váljon, alaptevékenységei terén legalább 30 százalékkal növelte üzemi nyereségét - írta a Reuters. Az árbevétel és a nettó nyereség ugyanakkor csökkent. Az eredmények nem hasonlíthatók közvetlenül össze az egy évvel korábbival, mivel az üzleti év június helyett decemberben végződik.
(NAPI)
