BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javult tavaly az RWE üzemi eredménye

2003. január 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második legnagyobb német közüzemi csoport, az RWE AG tavaly legalább 12 százalékkal, 4,38 milliárd euróra növelte üzemi nyereségét. A Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező cég jelentése szerint a villamosáram-termelés, a gázüzletág és a vízkezelés egyaránt két számjegyű nyereségbővülést produkált. Az RWE, amely az utóbbi három évben 24 milliárd eurót költött a terjeszkedésre annak érdekében, hogy sok lábon álló közüzemi szolgáltatóvá váljon, alaptevékenységei terén legalább 30 százalékkal növelte üzemi nyereségét - írta a Reuters. Az árbevétel és a nettó nyereség ugyanakkor csökkent. Az eredmények nem hasonlíthatók közvetlenül össze az egy évvel korábbival, mivel az üzleti év június helyett decemberben végződik.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet