A brit Vodafone Group Plc kizárólagos együttműködési szerződést kötött a Telekom Austria mobilcégével, a 4,26 millió előfizetővel rendelkező Mobilkommal. A felek a pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra. A megállapodás értelmében a legnagyobb európai mobilcég és az Ausztriában piacvezető, valamint Szlovéniában, Horvátországban, és Liechtensteinben jelen lévő Mobilkom együttműködik a roaming, a közös termékfejlesztés és számlázás, valamint a marketing terén.
Miközben a térségben már jelen lévő eladósodott nyugat-európai távközlési cégek téli álmukat alusszák, a Vodafone csendben folytatja terjeszkedését. A brit cég e-maileket és képeket mobilon küldeni akaró ügyfelei a fenti országokban is igénybe vehetik majd a Vodafone Live! vagy a Mobile Office szolgáltatásokat.
A szolgáltatási térképén meglévő fehér foltok eltüntetése mellett a Vodafone a kelet-közép-európai működésének kiterjesztését is várja a Finnországban, Dániában, Kuvaitban és Észtországban már bevált koncepciótól. Boris Nemsic, a Mobilkom vezérigazgatója szerint gyümölcsöző lesz az együttműködés, mert globális partnerhez csatlakoznak anélkül, hogy feladnák függetlenségüket. A Vodafone alacsony roaming-tarifáját tudják kínálni saját előfizetőiknek is, és arra is számítanak, hogy a Vodafone ügyfelei előnyben részesítik a Mobilkom A1, VIPnet, és Si.mobil hálózatait.
B. P. A.
