BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít az AT&T

2003. január 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb egyesült államokbeli távolsági telefonszolgáltató, az AT&T Corp. 3500 fővel csökkenti létszámát az idei első félévben. A leépítés nagy részét a vállalati előfizetőket kiszolgáló részlegnél hajtják végre, ahol az AT&T 72 ezres teljes létszámának kétharmadát foglalkoztatják - írta a Dow Jones. Az elbocsátás fele a vezetői pozíciókban lévőket érinti. A leépítésre a cég 240 millió dollárt különít el a mérlegben, ami várhatóan 20 centtel csökkenti tavalyi negyedik negyedévi részvényenkénti nyereségét. A 3500 fő az utóbbi két évben végrehajtott 10 ezres karcsúsításon felül értendő. A csoport az elbocsátások költségén felül nagy sebességű internetszolgáltatásokkal foglalkozó üzletága miatt ír le 200 millió dollárt, azt pedig már korábban közölték, hogy a várhatóan csődvédelmet kérő AT&T Latin America leányvállalatba befektetett összegek után 1,1 milliárd dollár költséget számolnak el. A részvényenkénti költség így végeredményben várhatóan eléri az 1,75 dollárt, bár a becslést a csoport nem kommentálta.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet