BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tévézik tovább a Springer

2002. december 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európa legnagyobb lapkiadó csoportja, a német Axel Springer Verlag kivonul a televíziózásból, és a jövőben inkább nemzetközi újsághálózatát kívánja fejleszteni. A tervek szerint öt-hét éven belül a külföldi forgalomnak a jelenlegi kétszeresére, vagyis a társaság árbevételének 30 százalékára kell emelkednie - nyilatkozta a Reutersnak Mathias Döpfner vezérigazgató. A Springer november közepén még azt közölte, hogy várhatólag 28 százalékra növelik a ProsiebenSat.1 televízióban levő 11,5 százalékos részesedésüket, miután azonban nem sikerült megállapodásra jutniuk a tévé többségi tulajdonosával, a KirchMediával, stratégiát váltanak. Ennek jegyében eladják televíziós részvényeiket, ami mintegy 140 millió euróval növelné újságakvizíciókra fordítható alapjukat. Döpfner közölte, hogy ha könyvkiadói tevékenységük nem válik nagyon rövid időn belül nyereségessé, azt is eladják.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet